Afyon Frigya Balon Turu, Frigya Balon Turu, Frigya Balon Turu Fiyatları, Frigya Balon Turu Fiyatı, Frigya Balon Turu Rezervasyon, Frigya Balon Turu İletişim, Frigya Balon Turu Telefon, Balon Turu Frigya, Balon Turu Afyon Frigya

Frigya balon turu sabah uçuşları hangi saatlerde yapılıyor?

Frigya balon turu için uygulanan iki uçuş var. Serbest Balon Uçuşları sabah gündoğumun da emre gölü üzerinden başlamaktadır. Yaklaşık olarak 45 dk süre de uçuş tamamlanmaktadır.

Balon turu için anlaşmış olduğunuz firma size bir gün öncesinden uçuş için kaçta hazır olmanız gerektiğini telefonla ya da mesajla bildiriyor.

Frigya balon turu her mevsim yapılıyor mu?

Frigya’nın her mevsimi ayrı bir güzellikte ve ayrı renklerle yaşanıyor. Güvenlik için rüzgar hızının en fazla 11 km. olması gerektiğinden yağmurlu ve fırtınalı havalarda uçuşlar yapılmıyor.

Olumsuz hava muhalefetinden dolayı yapılamayan uçuşlarda turu iptal edebiliyor veya ertesi güne aktarım sağlayabiliyorsunuz. Tur iptalinde ödediğiniz ücret kesinti yapılmadan tarafınıza iade ediliyor.

Frigya balon turunda bölgede nereler görülebiliyor?

Frigya’da Emre Gölünün tüm cevherlerini barındıran yerleri 4-20 km arasında balondan kuşbakışı görebiliyorsunuz. Emre Gölünün doğallığı, üçlerkayasında Frigya yapıtlarını ve Frig Vadisinin eşsiz güzelliğini görebiliyorsunuz.

Frigya balon turu güvenli mi?

Frigya balon turu 20 yılı aşkın bir süredir yapılıyor. Firmaların uçuş ekipleri donanımlı, FFA Sivil havacılık sıcak balon lisansına sahip pilotlardan oluşuyor. Balonlar sık sık Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu yönergeye uygun kontrol edilip denetleniyor. Balonlarla ilgili güvenlik önlemlerinin kontrollü olduğu uçuşlarda zorunlu uçuş sigortası da yapılıyor.

Frigya balon turu fiyatları nedir?

Frig Vadisi Balon Turu Fiyatı Kişi başı 2000 TL dir.

6 yaşından küçük çocuğunuzla balona binemiyorsunuz. 6-12 yaş arasındaki çocuklar da yetişkinler gibi fiyatlandırılıyorlar.

Servis hizmeti varmı ?

Otellerde konaklama yapan ya da Afyon dan katılım sağlayacak katılımcılarımız için servis hizmetimiz şuanda yoktur.

Frigya balon turunda balonlara kaç kişi binebiliyor?

Frigya balon turlarında balonların kapasiteleri birbirinden farklı olabiliyor. Bir balon ortalama 10- 20 kişilik kapasiteyle havalanıyor. Eğer tur katılımcısı fazla olursa başka bir balon havalandırılıyor.

Frigya balon turuna çıkarken nelere dikkat etmelisiniz?

Balonun içindeyken yaşayacağınız anlar yerden kestiremeyeceğiniz kadar eşsiz bir deneyim olacak. Bu anları ölümsüzleştirmek için bir fotoğraf makinesi veya bir kamera almayı sakın unutmayın. Hem sepetin içinde kendinizi, hem bulutları hem de yerde boylu boyunca serilmiş Frigya’yı görüntülemeye doyamayacaksınız.

Günün erken saatleri Frigya’da serin oluyor. Hele bir de mevsim Sonbahar ve Kış olduğunda yerden yükseldikçe soğuk hava dalgalarından daha bir üşüyeceksiniz. Bu yüzden yaz veya kış bir kat daha fazla giyinmenizi öneriyoruz. Balonların oturma yerleri olmadığından en az bir saat ayakta dururken sizi yormayacak ayakkabılar tercih etmeniz gerektiğini de hatırlatalım.

Balon Turu Hakkında Merak Ettikleriniz

Frigya Emre Gölü ile ünlü olan görsel şöleni ile insanların gönlünde taht kuran bir bölge. Doğal oluşumları ile yapaylıktan uzak, şehrin gürültüsünden bir haber olan bu bölgeyi her yıl hem yerli hem de yabancı turist ziyaret ediyor. Bölgenin güzelliğini en iyi gösteren yer ise sıcak hava balonlarının içerisinde yerden metrelerce yükseklikte olduğunuz yer. Tüm bu güzelliklere kuş bakışı bakmak ve gökyüzünün tadını çıkarmak istiyorsanız sıcak hava balonları aradığınız şey. Tabi söz konusu yerden metrelerde yükseklikte olmak olunca akla takılan sorular da olmuyor değil. İşte sizi bilgilendirecek ve aklınızdaki soruları silecek olan Frigya balon turu sıkça sorulan sorular ve cevapları!

Balon Turu rezervasyonunu ne zaman ve tatilimizin hangi gününe yaptırmalıyız?

Balon turu rezervasyonunu geldiğinizde yoğunluk sebebiyle sorun yaşamamanız için tatilinizden önce gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Yoğun dönemlerde Frigya’da yer sorunu yaşayabilirsiniz. Önceden rezervasyonunuzu yaptırmanız faydalı olacaktır.

Ayrıca tatilinizin uçabileceğiniz ilk sabahında balon turu rezervasyonunu yapmanızı öneriyoruz. Bunun sebebi ise rüzgar , yağmur gibi hava koşulları sebebi ile balon turu iptal olursa, bir sonraki gün uçuşu gerçekleştirebilirsiniz. Yedekte günleriniz olması uçuşunuzu garantileyecektir.Bazı misafirlerin balon turu için Frigya’ya geldikleri ve balon turuna katılamadan döndükleri senaryolar çokça yaşanmıştır.

Sıcak hava balonu hangi kısımlardan oluşur?

Frigya balon turu için kullanılan balonlar üç kısımdan oluşur. Kubbe kısmı balonun ta kendisi iken bir da yakma birimi ve sepet kısmı vardır. Sepet kısmında yolcular taşınır, yakıcı kısmı ise yolcuların tam üstünde yer alır ve kuvvetli alevleri ile balonun şişirilmesi için kullanılır. Balonun içerisinde bulunan havanın ısınması ile balon yükselirken soğuması ile de balon alçalacaktır.

Balon hangi malzemeden yapılmıştır, yanabilir mi?

Yırtılmaz naylondan yapılan balon Nomex tarzı ateşe dayanıklı malzemelerden yapıldığı için yanma riski yoktur.

Balon nasıl yönlendirilir?

Balonun yönü rüzgâr tarafından belirleniyor. Balonu kullanan kişi bir miktar da olsa balonun yönü hakkında karar verebilir.

Bir balona kaç kişi binebilir?

Bir sıcak hava balonuna tek seferde 10-32 kişi binebilir.

Balon turu ne kadar sürer?

Balon turu süresi uçuşun cinsine göre değişmekte olup 40 dk 1 saat arasında değişmektedir.

Balon turu ile ne kadar yüksekliğe çıkılabilir?

2000 feetin (610 metre)altında balonlar ile seyahat edebilir ve bu yükseklikten Frigya’nın her güzel ayrıntısını rahatlıkla görebilirsiniz.

Binilen balon güvenli mi, ne kadar güvenli ?

Balon turu ile ciddi kazalar çok nadir görülmektedir. Sıcak hava balonlarının tam teçhizatlı oluşu ile güvensizlik arz edecek bir durum yoktur.

Havadayken Burner adı verilen yakma birimi sönerse ne olur?

Eğer uçuş sırasında böyle bir sorun ile karşılaşılırsa ikinci burner devreye girecek ve onda da bir sıkıntı meydana gelmesi durumunda üçüncü burner devreye girecektir. Ama tüm bu ihtimallerin olumsuz gitme durumu düşünülecek olursa ki bu ihtimal çok düşüktür, balon bir paraşüt hızında inecektir.

Balonda kuş olması durumunda ne olur?

Balonların devasa büyüklükte olmaları zaten kuşları korkutmaktadır. Balonun sert yapısı ile kuşlar balona zarar veremeyecek olup vermeleri muhtemel olsa bile bir delik oluşması durumunda da balon uçabilecektir.

Balon ne kadar sürede şişer ya da söner?

Frigya sıcak hava balonları yaklaşık olarak 15 dakika içerisinde şişirilir ve aynı süre içerisinde de söndürülür.

Balon havalandığı yerde mi iniş yapıyor?

Balonun yönü insan tarafından değil daha çok rüzgâr tarafından belirleniyor. Bu nedenle balon içerisine bulunan uzman kişi balonun inebileceği uygun iniş noktalarında inişi gerçekleştiriyor.

Balon turu fiyatları ne kadardır?

Herkesin merak ettiği konulardan biri de balon turlarının fiyatları. Frigya Balon Turu Fiyatı kişi başı 2000 TL dir.

Özel uçuş ile evlenme teklifi edebilir ya da az kişi ile uçmak isteyerek daha özel paketleri seçerseniz fiyat artacaktır

Peki balon turları hangi saatlerde yapılıyor?

Balon turları gün doğumunda. Her ne kadar o saatte kalkmak zor olsa da emin olun ki gördüğünüz görüntüden sonra uyumamayı bile göze alıyorsunuz.

Uçuşlar için neden sabah saatleri tercih ediliyor?

Bu saatler hem en soğuk hem de en sakin saat dilimleri. Hem inişin yumuşak olması için hem de balonun istenilen seviyeye kolaylıkla yükselebilmesi için sabah saatleri uçuş için en uygun saat olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra sabah güneşin doğuşunu izlemek gibi muhteşem bir görüntüyü de ancak sabahın erken saatlerinde uçuş yaparak kazanabilirsiniz.

Balon seyahati için ne getirilmeli ne giyilmeli?

Hem kış aylarında hem de yaz aylarında da uçuşların olduğu göz önüne alınırsa bu durum biraz değişiklik gösterir. Ancak yaz için Jean ve düz tabanlı ayakkabı tercih edilebilir, kış için ise sıcak tutan giysiler uygun olacaktır. Arazi ortasında iniş durumlarına önlem olarak düz tabanlı ayakkabı ve bir ceket alabilirsiniz. Balon içerisine bu çok güzel anların fotoğraflarını çekmek için ise fotoğraf makinesini yanınızdan eksik etmeyin.

Yükseklik korkusu olanlar balon uçuşa katılabilir mi?

Balon içerisinde yükselirken hareket halinde olunduğundan rüzgâr hissedilmeyecek ve hareket hissedilmediğinden dolayı da bir uçurum kenarındaki etkiyi vermeyecektir. Şu ana kadar yükseklik korkusu olan birçok insan bu uçuşu en rahat şekilde atlattığından dolayı balon uçuşu ile yükseklik korkusunun çok yakından bir alakası bulunmamaktadır.

Uçuş için yaş sınırı var mı?

Hemen hemen tüm uçuşlar 6-90 yaş arası tüm bireyler için mümkün. Sepete tırmanabilme kabiliyeti gösteren bireyler rahatlıkla uçuşa katılabilir.

Hamileler balon turuna katılabilir mi?

Hamile ya da hamilelik şüphesi olan kimse balon turlarına alınmamaktadır.

Kimler Balon Turuyla uçmamalı?
Yakın geçmişte ameliyat olanlar
6 yaş altındaki çocuklar
Hamile olanlar
Koltuk değneği kullananlar
Akli dengesi olmayanlar
Kalça ya da belinde ağrısı olanların balon turuyla uçmamaları gerekir.

Balon Uçuşu bana ne katacak?

Yeryüzündeki tüm güzelliklere havadan kuş bakışı bakmak, herkesin her an önüne gelebilecek bir fırsat değil. Rüzgarla birlikte uçmak, kuşların gözünden dünyayı görmek ve Frigya’nın doğal güzelliklerini bir de yukarıdan izlemek sahip olacağınız en romantik anlardan biri. Burada ister ailenizle birlikte huzurlu dakikalar yaşayabilir ister tek başınıza maceralı bir yolculuğa çıkabilir ister de özel anlarınızı burada değerlendirebilirsiniz. Bir doğum günü kutlama ya da bir evlilik teklifi gibi özel anların en güzel şekilde resmedildiği balon turları sizlere hiç tatmadığınız deneyimler katmak için hazır bulunuyor. Frigya Vadisinin muhteşem görüntüsünü siz de yerden metrelerce yukarıdan görebilir ve bu anları fotoğraf karelerine taşıyarak ölümsüzleştirebilirsiniz.