Afyon Frigya Balon Turu, Frigya Balon Turu, Frigya Balon Turu Fiyatları, Frigya Balon Turu Fiyatı, Frigya Balon Turu Rezervasyon, Frigya Balon Turu İletişim, Frigya Balon Turu Telefon, Balon Turu Frigya, Balon Turu Afyon Frigya

Afyon Frigya Balon Turu Fiyatları :

1 kişi 2000 TL

Balon Turları her gün, (hava koşulları elverişli olduğunda) gün doğumu sabah saatinde yapılmaktadır.

Ücretler kişi başı fiyatlardır. Balondaki yer kapasite ücretleri standarttır, öğrenci ve çocuklar için fiyat değişmemektedir.

Covid-19 sebebiyle gerekli önlemler alınmıştır.İsteğe göre Uçuş sonrasında alkolsüz şampanya ile kutlama gerçekleştirilmektedir. Balon turuna katılacak olanların da Covid-19 önlemleri konusunda hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

Frigya Balon Turu

Balon turu gün doğumunda rüzgar güvenliği tehdit etmediği sürece 40 dk süre ile gerçekleştirilir. Kendi araçlarınız ile ya da özel taksi ile Emre Gölüne gitmelisiniz.
Tüm yolcuların uçuş sigortaları gerçekleştirilir. Bu sebeple rezervasyon aşamasında sizlerden kimlik / pasaport bilgisi istenmektedir.

Hava koşullarından dolayı iptaller gerçekleşirse, ödemeniz tamamen iade edilir. Var mısınız ayaklarınızın yerden kesilmesine? Ya da o alışılmış dünyaya biraz da tepeden bakmaya, bulutların arasına karışıp ‘acaba tutabilir miyim’ demeye? Ama bunu havaalanından kalkan bir uçak koltuğunda değil de, rotasını rüzgarın belirlediği bir balonun içinde yaşamaya? Üstelik bir cennetin üstünde, Emre Gölü milyon yıldır durduğu yerden yeni bir günü beklerken… Frigya balon turundan bahsediyoruz. Frigya’nın payına düşen gökyüzünün dünyanın en güzel göğü olduğundan…

Frigya balon turu belki de ömrünüzde yaşayacağınız en güzel serüvenlerden biri olacak. Eğer özel bir gün kutlamak istiyorsanız, romantik bir evlenme teklifi yapacaksanız ya da kendinizi çok özel hissedeceğiniz farklı bir an yaşamaksa niyetiniz, Frigya’da özgürlük, yani bir balon turu sizi bekliyor.

Frigya’da balon turu nasıl yapılır, fiyatları nelerdir, güvenli midir gibi pek çok sorunuza ise cevabı bu yazımızda bulacaksınız.

Afyon Frigya Balon Turu

Frigya’nın eşsiz dokusunu gökyüzünden görmek isteyenlere, sabahın erken saatlerine saatlerini kurmaları gerektiğini hatırlatalım önce. Çünkü balonlar sıcak hava balonu ve hava ısındıkça uçuş yapılamıyor. Frigya’da balon yavaş yavaş şişirilmeye başlanıp uçuşa hazır hale getiriliyor ve pilotlar uçuş emniyetiyle ilgili bilgilendirme yapıyor. Sonrasında ise biniyorsunuz balonun sepetine ve karışıyorsunuz gökyüzüne! Direksiyonsuz, dümensiz hayal taşıtları olan balonlar, rüzgarın sözünü dinleyerek rotasını ona göre belirliyor. Yani her uçuş bir diğerinden farklı, her rota birbirinden bağımsız. ‘Uçaklarla kıyaslamayın, rüzgarla kıyaslayın’ diyeceğimiz yükseklikler ise 1000 ila 1500 feet arasında değişiyor, bir diğer deyişle balonlar 900 metreye kadar çıkabiliyor. Bir, bir buçuk saat boyunca vadilerin güneş ışınlarıyla buluşmasını, ışınların dalga dalga yayılmasını, aşağıda deveye benzeyen Emre Gölünü, üçler kayası, doğal kaya yapıtlarını gördükçe kalp ritminiz artıyor artmasına ama zihninizin en güzel yerinde de anısının fotoğrafını çekiyorsunuz.